Vladimir Putin zase zmizel. Souvisí to se současnými aktivitami USA-NATO? Mnohonárodní prapory NATO vyslané do Pobaltí lze hodnotit jako nepřátelský akt přípravy k agresi proti Ruské federaci

Putin zmizel. Už podruhé v ročním rozmezí » Podle Daily Mail ze 7.7.2016 se množí spekulace o tom, co se s ruským prezidentem mohlo stát. Mluvčí Kremlu však tvrdí, že je všechno v pořádku, jen se nakonec nepotvrdilo pár původně plánovaných schůzek. Ale odpověď na otázku, kde je mu konec, zdá se, nikdo nechce říct. Zmizení ruského prezidenta Vladimira Putina vyvolalo spekulace o jeho zdraví. Je to již několik dní, co zrušil svou plánovanou cestu na Sibiř… a od té chvíle jej na veřejnosti nikdo neviděl.

Vladimir Putin, President of Russia 4

Naposledy zmizel ze světa mezi 5. a 16. březnem 2015, kdy se objevily různé mimoňské spekulace: Údajně podstupoval plastickou operaci, jiní však tvrdili, že se bál státního převratu. Další z populárních názorů zněl, že letěl do Švýcarska, kde mu jeho přítelkyně porodila dítě. Kreml tehdy vše popřel. Daleko věrohodnější stopy jsme poskládali v našem článku o 11denním zmizení Putina »

www.awe.co.uk — Hijacked Nuke Networks
www.awe.co.uk — Hijacked Nuke Networks

 

Věřte, bylo to daleko závažnější a souviselo to s úlohou prezidenta jako vrchního velitele ozbrojených sil.

Daily Mail tvrdí, že se kvůli Putinově absenci musel na neurčito odložit sněm státní rady ohledně turismu, na kterém všichni prezidenta netrpělivě očekávali. Důvody jeho nepřítomnosti však nebyly nikomu sděleny. Údajně se setkal s guvernérem Sevastopolu, který ale na otázky o prezidentovi nedokázal dát přesnou odpověď a mlžil.

Zdá se, že absence byla tentokráte kratší

Absence trvala pravděpodobně jen od 6.7.2016 — podle stránek Kremlu se Putin znovu objevil na veřejnosti při pravoslavné mši ve Valamském klášteře v blízkosti finských hranic dne 11.7.2016 »

I když upřímně — událost na tak odlehlém místě bez novinářů, bez přístupu ke svědkům, by bylo možno nejspíše aranžovat předem a publikovat s pozměněným datumem, že 😉

Co se děje v zákulisí tak extrémně důležitého a mimořádného, že to je utajováno? Můžeme jen spekulovat… ale možná s událostmi souvisí i telefonát Putina s prezidentem USA Obamou, dne 6.7. »

Při jeho loňské absenci nakonec také nebylo žádné vysvětlení. Místo toho jen mluvčí poznamenal, že by byla vlastně nuda, kdyby se nespekulovalo.


Kdo z vás touží, aby se z Evropy stalo atomové bojiště?

Samozřejmě se pravdu nejspíš zase nedozvíme, podobně jako v minulém případě se můžeme jen domýšlet. Podobně jako v minulém případě je vše opět jinak, než informují masomédia tzv. hlavního proudu. Minule to podle všeho byla urgentní otázka národní bezpečnosti… a tentokráte by mohlo jít o podobně horký brambor.

More than 100 US-built missiles having the capability to strike Moscow with nuclear warheads were deployed in Italy and Turkey in 1961.
More than 100 US-built missiles having the capability to strike Moscow with nuclear warheads were deployed in Italy and Turkey in 1961.

 

A protože se mezinárodní situace začíná až příliš nápadně podobat dění okolo tzv. Kubánské raketové krize, cítíme že je nutno přidat další hlas rozumu proti válečnému štvaní, které bohužel opět přichází z tzv. Západu. Kubánská krize měla zajímavé souvislosti s Fatimským zjevením a zdá se že současné události by mohly mít podobné souvislosti »

Stejně jako Kubánské krizi předcházelo rozmístění US-raket v Turecku — raket schopných zasáhnout Moskvu, tak dnes to začíná budováním údajně obranného raketového systému na hranicích Ruska. Tento systém ovšem může být velmi snadno použit jako útočný — ano situace je skutečně velmi podobná Kubánské krizi. Váleční šílenci v USA si jsou dnes ale více jisti, že by mohli přežít odvetný atomový úder Ruské federace. Mimo jiné proto se nedávno usmiřovali s Kubou, aby zabezpečili své zranitelné místo. Navíc nedávno sjezd válečných šílenců ve Varšavě odklepl začátek budování útočných sil NATO přímo na hranici Ruska — samozřejmě, že je to okecáváno a maskováno jako obrana… ale jsou to jen kecy, jako obvykle.

Rychlý pohled na mapu vojenských základen USA okamžitě odhalí lež západní propagandy o údajném „ruském nebezpečí“

US Military Involvement and Expansion (2005) — USA vedou agresivní, expanzivní vojenskou politiku dlouhodobě — na rozdíl od Ruské federace.
US Military Involvement and Expansion (2005) — USA vedou agresivní, expanzivní vojenskou politiku dlouhodobě — na rozdíl od Ruské federace.
USA versus Russian Federation military bases. SIPER Grafik (2015)
USA versus Russian Federation military bases. SIPER Grafik (2015)

 

Vojenský analytik Martin Koller fakty odpovídá na otázku: Kdo je v současném geopolitickém střetu USA a Ruska agresorem? Kdo má stovky základen na cizím území?

Při posuzování, kdo je v současném geopolitickém střetu USA a Ruska agresorem, si můžeme položit dvě základní otázky. Jak daleko je americký voják od nejbližšího ruského města a jak daleko je ruský voják od nejbližšího amerického města? Kdo má sklady jaderných zbraní a stovky základen na cizím území? Evropské země jsou v této hře jen sluhy amerických zájmů — skrze NATO, které jen prodlouženou rukou USA. …

NATO stojí na prahu jaderné války s Ruskem. O mnoho dál už ve svých provokacích jít nemůže

Rusko, které je vojensky podstatně slabší než NATO, si nemůže vybírat při použití prostředků k odražení útoku. Proto musí již v první fázi obrany zničit jadernými údery americké protiraketové systémy a infrastrukturu NATO (velitelství, základny, letiště, sklady…) na území evropských států kolem svých hranic. Bez logistiky závislé na infrastruktuře toho totiž vojáci moc nenabojují, zvláště žoldáci USA a NATO postrádající motivaci k boji. Ruská obrana logicky povede k drastickým ztrátám především na civilním obyvatelstvu, protože vojáci jsou na válku připravení. Jeden voják NATO na sto i více evropských civilistů. V mrňavém Pobaltí, kde se tamní politici snaží plnit každý americký rozkaz, by to pravděpodobně vedlo k vyhubení většiny obyvatel.

V téměř paralelní následné fázi ruské obrany by byly vedeny údery proti infrastruktuře, základnám a skladům NATO a členských států NATO v Evropě. S velkou pravděpodobností by byly přednostně zničeny elektrárny, rozvodné systémy elektřiny, komunikační centra, přehrady, letiště, důležité mosty a pozemní silniční a železniční křižovatky. Současné evropské záchranářské a zdravotní systémy by nebyly schopny zajistit ani desetinu potřebné lékařské péče a odstraňování následků jaderného úderu, a to i z dlouhodobějšího hlediska. O zásobování potravinami a vodou nemluvě, zvláště v našem případě, když nejsme potravinářsky soběstační ani v míru. V případě zimní války by byla situace ještě podstatně horší.

Přitom již nelze rozlišovat, zda se v Evropě jedná o civilní či vojenské cíle a rovněž zda se jedná o vojenské cíle evropských zemí podřízené NATO, nebo jen domácí vojenské síly, které se války oficiálně jakoby neúčastní. Právě nasazení evropských mnohonárodnostních vojenských útvarů kolem ruských hranic záměrně dokonale stírá rozdíly mezi EU a USA v americké agresi proti Rusku.

Počínaje Británií a Francií směrem na východ nebude existovat v EU jakákoli země nebo zóna, která by mohla deklarovat, že se jí válka netýká.

Rozmístění čtyř praporů NATO v Pobaltí vypadá téměř nevinně… je to ale zase překrouceno:

Mnohonárodní prapory NATO lze hodnotit jako nepřátelský akt přípravy k agresi proti Rusku

Velení NATO prohlašuje, že jsou slabé k tomu, aby mohly ohrozit Rusko. V tom případě jsou samozřejmě slabé i na to, aby před Ruskem ubránily pobaltské země, kde je poměrně úzký manévrovací prostor s mořem za zády. Při použití jaderných zbraní by se prapory z velké části vypařily v několika sekundách a zbylá výzbroj i munice by byla z velké části nepoužitelná. Na první pohled tedy jejich dislokace v Pobaltí nedává žádný vojenský smysl s výjimkou jakési demonstrace síly a vojensko-politického zapojení zemí EU do americké agrese proti Rusku. Směšné teorie, že budou tvořit jakýsi drát, o nějž útočící Rusové zakopnou, jsou dobré jen pro naivní vojenské „odborníky“ vystupující v ČT 24 a důvěřivé diváky. Rusko nemá potenciál k útočné válce proti NATO.

V praxi se jedná o více než 4000 vojáků, což je jedna mechanizovaná brigáda americké armády a výrazně víc než obdobná naše brigáda. Počty vojáků jsou obtížně kontrolovatelné. V době střídání a cvičení může počet vojáků NATO v Pobaltí výrazně vzrůst. V takovém případě by získali s využitím námořní a letecké převahy NATO a s podporou mobilních amerických sil dostatečně silnou pozici k útoku na Rusko. Zde nesmíme zapomínat, že Rusko má pouze kolem 300 000 vojáků pozemních sil a brání hranici od Norska na severu po Gruzii na jihovýchodě, tedy frontu kolem 3000 km. K tomu ještě rozsáhlé oblasti na dálném východě a na severu. Vychází s bídou nějakých dvacet či třicet vojáků na kilometr obrany v Pobaltí. Ti se musejí samozřejmě střídat a všichni nejsou příslušníky bojových útvarů, takže reálné počty jsou nižší než 250 000 nasaditelných vojáků, což je méně než německý Bundeswehr a polská armáda dohromady. Na kilometr hranice jich bude v nejvíce ohrožených oblastech nanejvýš kolem pěti, a to bez záloh. I v případě logického soustředění do mobilních útvarů je to naprostý nedostatek k účinné obraně, zvláště v případě útoku na několika místech. Počty poklesnou i z důvodu bojových a nebojových ztrát.

Jedna či dvě brigády NATO mohou v takovém případě znamenat mnoho. I „pouhé“ čtyři prapory nebezpečně ohrožují ruskou enklávu v prostoru Kaliningradu, což naopak říci nelze. V tomto prostoru je umístěna část protiletecké a protiraketové obrany Ruska chránící především Petrohrad. Už v případě jejího napadení lze očekávat ruský jaderný úder.

Úkolem uvedených praporů či brigády je především seznamování vojáků evropských zemí NATO s prostorem útoku proti Rusku. Proto má docházet k rotaci. V jejím případě lze zakrýt i narůstání počtu vojáků zůstávajících na místě. Vojáci dále budou připravovat zodolněnou infrastrukturu a sklady vojenského materiálu, které mají umožnit rychlé nasazení velkého počtu dalších vojáků NATO v Pobaltí.

Mnohonárodní prapory NATO lze proto hodnotit jako nepřátelský akt přípravy k agresi proti Rusku.


Vojenské základny USA se nedají ani spočítat… ty ruské mimo území Ruska jsou v řádu jednotek…

Prosím všechny se zdravým rozumem aby se zamysleli nad tím co znamená, když oblíbenec Západu — Gorbačov, který demontoval Sovětský svaz a vždy byl prozápadní, najednou musí říci následující výroky na adresu NATO. A předem říkám držte si klobouky, začíná to být vážné:


NATO mluví o obraně, ale ve skutečnosti se připravují na útočnou akci, řekl Gorbačov

Where_will_it_end-spheres-of-influence

Ze studené války, přechází NATO do horké fáze, kritizoval přípravy NATO na válku s Ruskem Michail Gorbačov, bývalý sovětský prezident. Rétorika NATO připomíná vyhlášení války proti Rusku, řekl v rozhovoru pro Interfax:

„Všechna rétorika ve Varšavě jen pláče touhu téměř vyhlásit válku Rusku, oni jen mluví o obraně, ale ve skutečnosti se připravují na útočnou akci…“

„Členové NATO se snaží předstírat, že se nebojí ničeho, a to je velmi podezřelé, snaží se dostat celý svět do války,“ pokračoval Gorbačov.

„Samozřejmě, že Rusko bude pokračovat v obranné politice a je nutné zastavit tento hrozný proces. Všechny národy OSN, Rada bezpečnosti OSN by měly zastavit to, co se děje. Tento proces musí být řízen zkušenými politiky, musí se zastavit proces eskalace k horké válce, “ zdůraznil Gorbačov.

sahra-wagenknecht

A všímají si toho už i západní politici, kterým ještě zbyla špetka zdravého rozumu a svědomí… škoda že je zde tak málo takových jako němka Sahra Wagenknechtová. Naši patolízalové sobotkovci, šláfenbergové a spol. nás nadále s velkými ozubenými úsměvy imbecilů vedou směrem k 3. světové. Je čas hlasovat o vystoupení z NATO i EU, protože skrze tyto organizace jsme tlačeni do války, kde toho z Evropy moc nezůstane…

Putin: USA / NATO is irreversibly pushing the world towards nuclear war

Putin západním novinářům přímo do očí říká: „Víme rok po roce, co se stane, a oni vědí, že to víme. Pouze vám vypráví báchorky, a vy je baštíte, a šíříte je mezi občany svých zemí. Vy necítíte blížící se nebezpečí – a to mne znepokojuje. Jak je možné, že nechápete, že svět je tlačen nevratným směrem? Zatímco předstírají, že se nic neděje. Nevím, jak vám to už říct, aby vám to došlo.“


Další informace: