Aktualizace 6. 10. 2017 8.58: Video je Googlem často cenzurováno a mazáno, proto jsme doplnili další odkazy duplicitně, lze doporučit zálohování atd… Šiřte, doporučujte tento článek, aby před volbami lidem otevřel oči.
V rámci přípravy na volby v říjnu 2017 vám nabízím možnost seznámit se se zákulisím jednání a chování toho slovenského strejce, podle kterého všichni „kradnů“, jen on rozdává. Ano, je to o tom chalanovi, který nás všechny chce obačovávat jako své firemní ovečky v příštím volebním období. O tom, že není všechno zlato, co se snaží třpytit, je následující materiál. Můj Pavlík, toto mé již postarší, ale stále ještě bystré egoistické duální vědomí, mne jako svého duchovního protějška už nejednou při pohledu na povědomou tvář onoho miliardáře, manipulátora s veřejným míněním a lháře vyvedlo z míry tvrzením, že když něco vypadá jak prase, chová se jak prase, chrochtá to jak prase, tak to obvykle prase taky je! A já to nějak tomu svému milovanému sprosťákovi nedokážu vymluvit. Moji argumentaci, že má svého bližního milovat, odbývá poukazem na to, že jeho láska je spravedlivá a čistá a tenhle si ji rozhodně v téhle podobě nezaslouží! A jak jste na tom vy?
O filmu SELSKÝ ROZUM (ČR 2017, 73 minut)
Téměř tříletý sběr materiálu na českém venkově, zkoumání toho, jakými tématy žijí zemědělci a podnikatelé v této oblasti, jak a proč fungují dotace, proč se pěstují některé plodiny více a jiné méně a proč v posledních letech ubylo chovů zvěře a jaké to má důsledky na produkci potravin, vedl ve výsledném střihu autory k zaměření se na roli Andreje Babiše, styl a důsledky jeho podnikání a následně i politických aktivit, které se stávají jedním z nejvíce určujících faktorů pro českou krajinu, podnikatelské prostředí a brzy nejspíš také pro celý stát. Film také využívá dlouhodobé práce řady novinářů v této oblasti a několik jeho scén přímo sleduje autory nedávno vydané knihy Žlutý baron Zuzanu Vlasatou a Jakuba Patočku při investigativní práci. Jedním z hlavních protagonistů filmu je moravský sedlák Bohumír Rada, který spoluzasvětil Andreje Babiše do zemědělského podnikání a pak se jejich cesty zásadně rozešly.
Užijte si to. Je to síla!
- režie: Zuzana Piussi & Vít Janeček
- produkce: Česká televize & D1film
Vlastníte-li selský rozum, jistě si u voleb poradíte!
Zdroj:
- https://selskyrozum.online
- http://www.zlutybaron.cz
- http://forum24.cz/video-kdyz-vam-nechce-pustit-ceska-televize-selsky-rozum-tady-ho-mate/
- https://www.csfd.cz/film/520939-selsky-rozum/videa/
Jak Andrej Babiš připravil Bohumíra Radu o Agro Jevišovice
… Třiapadesátiletý jihomoravský sedlák Bohumír Rada je přímý, rázný a pracovitý člověk. Jeho rodina pracuje s půdou už po mnoho generací. Když se stal vlastníkem Agra Jevišovice, rychle z něj vybudoval ve své době jeden z největších zemědělských podniků v České republice. Agro Jevišovice mu patřilo do roku 2010. Tehdy ho o ně, jak říká, připravil Andrej Babiš. Co se stalo? … Dnes ví, že rozhodnutí věřit Andreji Babišovi a stát se na něm závislým byla osudová chyba. Bohumír Rada naletěl a podcenil také varování, kterým mu měl být osud manažerů Kosteleckých uzenin. Mimo jiné i Jana Bočka.
Podraz na podraz
Pět lidí z vedení Kosteleckých uzenin v roce 2004 obvinil vyšetřovatel Jiří Pospíšil, přezdívaný dobovým tiskem Corrado Cattani z Vysočiny, bizarní konstrukcí z tunelování firmy, jež mělo de facto spočívat v tom, že řádně spláceli své závazky. Následovalo pozastavení provozního úvěru, které vyvolalo těžké finanční problémy.
V tu chvíli se jako spasitel zjevil Andrej Babiš, do té doby pouze menšinový akcionář Kosteleckých uzenin, který vyhladovělou firmu koupil. Koncem roku 2007 byli všichni obvinění manažeři Kosteleckých uzenin u soudu zproštěni viny… Firma však už – samozřejmě – zůstala v Babišových rukách.
„Když Andrej Babiš získal Kostelecké uzeniny, ještě de facto řídil Agrofert sám. Vypadalo to tak, že během dne vyřizoval záležitosti svých chemiček a někdy kolem osmé hodiny večer se začal věnovat Kostelci. To mi pak třeba zavolal, že mu tam stojí dvě stě lidí a že nemají, co zabíjet. Prosil, abych mu dovezl čtyři kamiony kuřat, protože některý z jeho odběratelů má zrovna na kuřecí maso akci,“ vzpomíná Bohumír Rada.
Sám měl rodinu, práce nad hlavu, i tak ale – jak říká – pokaždé Babišovi vyhověl. Vytáhl zootechnika, vzbudil lidi a šli chytat kuřata pro Kostelec. „Na jeden kamion potřebujete třicet čtyřicet lidí. Když v hale uděláte narychlo binec, kuřata z toho mají stres, nahrnou se na stěnu, některá pochcípají. Máte z toho ekonomické ztráty. Ve dvě v noci ale byly moje kamiony s kuřaty v Kostelci a Andrej Babiš mohl ráno splnit své dodávky do supermarketů. To samé u prasat,“ líčí Rada.
První náznaky, že vstřícnost už nebude tak úplně oboustranná, na sebe nenechaly dlouho čekat. „Někdy kolem roku 2006 nebo 2007 mi začal Kostelec za kuřata platit méně. Při patnácti milionech kilogramů drůbeže, která jsem mu ročně dodával, dělá korunový rozdíl v ceně za kilo patnáct milionů. Jeho ceny ale byly dokonce dvě až tři koruny pod obvyklými cenami. Nechával jsem mu tedy de facto skoro padesát milionů,“ počítá Bohumír Rada.
Andrej Babiš tento postup zdůvodňoval množstevními rabaty a tím, že na něj tlačí supermarkety, které chtějí zákazníkům nabízet akce. „Jenomže takhle jsem ty akce celé odnášel já, ne on. Ždímal mě do roku 2010, kdy už ten tlak nešlo zvládat.“
Co následovalo, zažila spousta podnikatelů. „Nezaplatil jsem řádnou splátku fakturingové společnosti Bibby Financial Services. Babiš tu pohledávku koupil a podepsali jsme směnku. Ručil jsem mu i svým rodinným barákem. Nakonec na mě poslal exekutora, který mé dceři polepoval počítač značkou exekučně zabaveno, když se učila do školy. Tlak nešlo zvládnout, takže jsem mu Agro Jevišovice v roce 2011 prodal.“ …
Aktualizace 6. 10. 2017 8.58: Video je Googlem často cenzurováno a mazáno, proto jsme doplnili další odkazy.