Vláda, respektive ČSSD schválila velkou lithiovou loupež století těsně před volbami. Důkazem krádeže je především samotný vybraný těžař, jehož skutečný vlastník je záměrně zamaskován za spletí virtuálních firem. Víme kdo je skutečný zloděj. A co vy? Víte koho za „odměnu“ zvolíte?

Podívejme se teď o ještě něco důkladněji a střízlivěji než v předchozím článku na přehled faktů okolo lithiové kauzy. Ovšem i zcela střízlivě, prostým selským rozumem, lze nazvat poslední zločin vlády jenom jako velkou lithiovou loupež století. Politici ČSSD si tak pravděpodobně přihráli těsně před volbami nějaké ty úplatečky do vlastních kapes, protože vědí že po volbách budou voliči odesláni do věčných lovišť. Aneb nakradni co můžeš, dokud je čas…

Zlodějští mocipáni spoléhají na krátkou paměť lidí, když z nich dělají voly… a proto my si ta fakta trochu připomeneme. Ještě jednu duchovní poučku bychom předem mohli připomenout  — nepíšeme tuto analýzu proto abychom šířili negativní emoce — ale každý jistě cítí, že sluníčkářsky zavírat oči před lumpárnami pomůže jenom těm zlodějům… daleko lepší je všechny zloděje „s láskou nakopat“ u voleb, zhruba v tom smyslu jak říká ragauian… Začneme se suchými fakty podle mainstreamového LžiDnesu:


Obří zásoby lithia na Cínovci fascinují burzu, možný těžař už je třímiliardový

lithium-cz-2017

idnes.cz, 15. února 2017: Výsledky průzkumných vrtů potvrdily či překročily předchozí očekávání obsahu lithia v krušnohorském Cínovci. Investoři na pozitivní závěry reagovali nákupem a potenciální těžař — který je zatím daleko od samotného povolení k těžbě — má na australské burze najednou hodnotu přes tři miliardy korun.

Průzkumný vrt v Cínovci. Zdroj: Geomet
Průzkumný vrt v Cínovci. Zdroj: Geomet

Akcie firmy European Metals Holdings v posledních dnech zažívají růst o desítky procent. Od začátku února se jejich hodnota zdvojnásobila, oproti loňskému roku je desetkrát vyšší. Jediným jejím významným aktivem je přitom potenciální těžba lithia v ­Česku.

Společnost kótovaná na australské burze totiž vlastní českou geologickou společnost Geomet, která provádí průzkum ložiska v krušnohorském Cínovci. Cílem je těžit tam lithium – tedy kov, který se používá do baterií mobilních telefonů nebo notebooků. A také elektromobilů, které mají v příštích letech zažít celosvětový boom. …

Zkušená posila z OKD

okd-rozkradeno-504949

Pro firmu je rovněž důležité získání těžařského povolení. „Požádali jsme o předchozí souhlas se stanovením dobývacího prostoru. To je jen jeden z postupných kroků, který vede k souhlasu s dobýváním ložiska,“ popsal nový šéf Geometu Richard Pavlík.

Lednové jmenování Pavlíka do role generálního ředitele Geometu a zároveň českého manažera European Metals Holdings je dalším důkazem o tom, že se firma v plánech posouvá k těžbě samotné.

Dosud výkonné funkce vykonával spoluzakladatel Geometu a zkušený geolog Pavel Reichl, který se specializuje na průzkum. Od Pavlíka, který dlouhá léta pracoval na vedoucích postech v těžařské společnosti OKD, naproti tomu očekávají australští majitelé firmy zužitkování zkušeností z jednání s úřady za účelem získání povolení k těžbě.

Pozn. redakce: R. Pavlík, spojený s rozkradeným OKD… to tak trochu zavání… nemyslíte? Pavlík, který byl vysokým manažerem v OKD a NRW, tedy pravá ruka Zdeňka Bakaly, s kterýmižto pány kdysi Sobotka ve funkci ministra financí vyrobil katastrofickou budoucnost OKD.

Od toho je však zatím Geomet, respektive European Metals Holdings, stále velmi vzdálen. Na úrovni ministerstva životního prostředí je třeba vypracovat a nechat si schválit studii vyhodnocení vlivu na životní prostředí (EIA). Teprve potom lze přistoupit ke dvěma finálním krokům, které má v gesci Báňský úřad. Ke stanovení dobývacího prostoru a následnému finálnímu povolení hornické činnosti.

Až poté může těžař ze země (jejíž povrch, tedy pozemky, má majetkově vyřešeny) získávat nerostné bohatství a po zaplacení úhrad státu s ­ním obchodovat. …

  • Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/european-metals-akcie-terare-lithia-z-cinovce-faz-/ekonomika.aspx?c=A170214_214534_ekonomika_rny

Lithiová horečka zachvátila těžební trh, nakonec může být kovu i nadbytek

idnes.cz, 14. září 2017: Před dvěma lety se během deseti měsíců ceny lithia kvůli obavám z jeho nedostatku téměř ztrojnásobily na více než 20 tisíc dolarů za tunu. Příčinou byl boom na trhu s elektrickými vozidly, která stejně jako notebooky nebo smartphony potřebují lithium-iontové baterie.

Podle výzkumné organizace Bloomberg New Energy Finance poptávka po elektrických automobilech do roku 2030 vzroste více než třicetkrát. Ve stejném období se vytěží téměř jedno procento dostupných celosvětových rezerv lithia. Výrobcům baterií to však k zajištění produkce nebude stačit a průzkumy budou muset pokračovat rychleji. …

  • Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/lithium-elektromobily-0bx-/eko-zahranicni.aspx?c=A170914_153524_eko-zahranicni_div

Nyní tu máme interpelaci Olgy Havlové, která již dříve upozorňovala na rozkradené OKD »


Olga Havlová: Tunel jménem lithium aneb druhé OKD pod taktovkou ČSSD

Rozkradené doly OKD: Babiš má své "čapí hnízdo" a dluhopisy, Sobotka si pro změnu nahrabal v komplotu s Bakalou
Rozkradené doly OKD: Babiš má své „čapí hnízdo“ a dluhopisy, Sobotka si pro změnu nahrabal v komplotu s Bakalou

4. 10. 2017: Všichni občané očekávali, že konečně budeme mít pořádný zdroj příjmů, který nás vyvede z dluhů a ještě polovina zůstane. Omlouvám se všichni ne, protože ti, kteří to připravovali, už dávno věděli, že podle horního zákona platí, že kdo dostane zakázku na geologický průzkum, ten má přednostní právo na těžbu.

Moje ústní interpelace na pana premiéra Sobotku, ohledně lithia, vyvolala velký zájem občanů. Ptala jsem se, proč půjde do státního rozpočtu z vytěžené tuny jen cca 10 tisíc Kč, když cena tuny je 250 tisíc Kč. Pan premiér odpověděl, že s tím nemá zkušenosti. Já se domnívám, že je má až moc dobré. Protože při privatizaci OKD mohl Bakala dávat až 10% z vytěžené tuny uhlí do státního rozpočtu, ale dával jen 1%, přitom by stačily 2,5% na důchody horníků a renty.

Lithium je další tunel, předem připravený a dlouho tutlaný. Opět pod vedením ČSSD. OKD bylo odhadnuto na 51 miliard a bylo prodáno za 4,6 miliardy, k tomu bonusy 44 tisíc bytů, 3 rekreační střediska a poliklinika. Lithium bylo odhadnuto, že vydělá 3,8 biliónů. Za kolik ho prodáme je ve hvězdách, ale máme jistotu 10 tisíc z vytěžené tuny do státní kasy a cca 5 tisíc pracovních míst. Zdá se Vám to málo. Právě jsem pochopila význam slov „významní politici“, co pořád slyším v mediích. To jsou ti, co si významně pomáhají. My ostatní, co chceme změny, jsme nevýznamní, lépe řečeno bezvýznamní politici. Už se asi nikdy nedozvíme, kolik šlo na stranu a kolik do strany.

Tak co, poctiví občané, jak to vidíte, otevřela jsem Vám oči?

-Olga Havlová-


Lithium — vláda schválila krádež století. Hlubinná těžba „strategickým investorem“ schválena!

4. 10. 2017, Oldřich Lukáš píše mj.: Zástupci těžařů tvrdí, že projekt přinese státu za 21 let 700 mld korun. Počítám-li dobře, dělá to 0,5 mil Kč na měsíc a jednoho pracovníka. Tedy cca čtvrtinu toho, co z jednoho zaměstnance mají dle dostupných údajů běžné hypermarkety, které ovšem státu odvádějí ještě méně. Jaký zisk těžařská a zpracovatelská firma očekává? Skeptické odhady dle dostupných údajů hovoří o pětinásobku toho, co získá stát, optimistické nejméně o desetinásobku. Proč by tomu nemohlo být naopak? Připomínám, že ve hře je hodnota (jen v lithiu) 3,2 bilionu Kč, která by nám umožnila hned dvakrát zaplatit celý státní dluh nebo osm let plně hradit veškeré důchody.


Bojuje se o lithium. Babiš mluví o krádeži ČSSD, Zaorálek to odmítl

idnes.cz, 6. října 2017: „Je to naprosto skandální, co tady ČSSD dva týdny před volbami předvádí. Vypadá to, že chtějí ještě rychle shrábnout peníze do stranické kasy, mají velké dluhy. Lithium je poslední surovina, kterou má v rukou stát, a ministr za ČSSD Havlíček podepíše bez souhlasu vlády nebo projednání tak velké věci ve Sněmovně memorandum s nějakou australskou firmou, které dáme těžbu lithia v hodnotě dvou bilionů korun. Lithium má těžit státní podnik Diamo, ne opět soukromá firma, kterou neznáme,“ řekl MF DNES Babiš.

„V tom memorandu se Česká republika zavazuje k ochraně investic, což nám může případně prohrát miliardovou arbitráž. Lithium je nejdůležitější surovina 21. století, naprosto lukrativní záležitost. Je to krádež ČSSD za bílého dne,“ prohlásil Babiš. „Mimořádnou schůzi ještě před volbami samozřejmě podpoříme,“ uvedl v pátek. …

„Lithium je strategická surovina a nepatří do cizích rukou,“ řekl šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Podpis memoranda označil za nehorázný čin. „Oranžová strana opět zřejmě udělala kšeftík,“ uvedl. Podpisy pro schůzi se budou sbírat do pondělí, které je posledním možným dnem pro její doručení předsedovi dolní komory parlamentu Janu Hamáčkovi. …

Zaorálek přehazuje kauzu lithium na ODS a ANO

Proti Babišovi se ohradil volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek. „Ani se neobtěžuje, aby si zjistil fakta. Kdyby se obtěžoval, tak by zjistil, že to byla v roce 2010 úplně jiná vláda, v té době to byl ministr, který byl za ODS, který rozhodl, že se australským těžařům poskytne právo na prospekci právě v této věci, v těžbě lithia v České republice. A tohle povolení bylo v tichosti prodlouženo ministrem Brabcem z ANO. Pan Babiš by si měl ujasnit, co dělají jeho ministři,“ prohlásil v reakci Zaorálek.

Proti tomu se zase brání šéf resortu životního prostředí. Průzkum lithia muselo podle Brabce ministerstvo životního prostředí ze zákona soukromé firmě povolit. Bylo to ministerstvo průmyslu, které podle něj mohlo povolení zabránit. …

Zdroje:


Megatunel za 3 biliony korun pouhých 17 dní před volbami do sněmovny? Australští těžaři na poslední chvíli dostali od ministra průmyslu bianco šek na privatizaci těžby lithia pod Cínovcem! Český stát si za lithiový národní poklad řekl jenom o vytvoření nekvalifikovaných pracovních míst!

2. 10. 2017: Jiří Havlíček z ČSSD (vpravo) a šéf EMH Keith Coughlan podepisují v Ústí nad Labem memorandum o porozumění k těžbě lithia na Cínovci.
2. 10. 2017: Jiří Havlíček z ČSSD (vpravo) a šéf EMH Keith Coughlan podepisují v Ústí nad Labem memorandum o porozumění k těžbě lithia na Cínovci.

Podle AEN: Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) podepsal memorandum s Australany, protože zdůrazňuje, že toto partnerství je prý výhodné…

Pozn. redakce: Pro někoho jistě, 100% jistě ale ne pro ČR…

Memorandum obsahuje garanci ministerstva průmyslu a obchodu, že nebude těžbu lithia na Cínovci blokovat. Tento závazek je veřejným příslibem a pokud by po volbách za dva týdny došlo ke změně představ, australské konsorcium by mohlo Českou republiku dokonce zažalovat za zmařenou investici. …

Ministerstvo průmyslu a obchodu přitom v memorandu uvedlo jediný požadavek na společnost European Metals, aby zpracování lithia zůstalo v České republice. Ministr průmyslu za ČSSD se tím chlubí jako něčím, co má charakter pro-národního postoje, ale přitom je to obyčejná privatizace na způsob banánových republik v Africe. Privatizace za hubičku. Australané totiž slibují vytvoření pouhé jedné tisícovky pracovních míst a zhruba 1600 míst v subdodavatelských firmách. To je jediný prokazatelný zisk, který z toho český národ bude mít.

Je sice pravda, že těžař musí státu podle zákona odvést 10% ceny z těžby, ale pozor, pouze z ceny vytěžené nezpracované rudy, jejíž hodnota je ovšem směšná!!

Hodnotu má totiž teprve až čisté lithium získané rafinací vytěžené rudy ve zpracovatelském závodě. A z toho již český stát žádný zisk mít nebude. A pokud jde o pracovní místa, tak to je výsměch. Jaká to budou pracovní místa? Nekvalifikované pozice za podprůměrnou mzdu. Víme, jaké mzdy jsou v tomto odvětví. Nakladač materiálu, skladač hlušiny, údržba strojů, čištění strojů a linek provozu. …

Česká vláda a ministerstvo průmyslu a obchodu tak zcela rezignovaly na těžbu lithia, podnik Diamo prý nejeví o těžbu zájem a politici tak de facto provedli privatizaci podzemních zdrojů lithia na Cínovci do rukou zahraničního těžaře. Česká republika z toho bude mít v ideálním případě 2600 nekvalifikovaných pracovních míst a obrovskou ekologickou zátěž po zhruba 20 letech těžby. …

Sobotka a Špidla: “Subjekt, který získá povolení k těžbě na ložisku Cínovec, bude mít právo dobývat zdejší rudu a v souladu s platným zákonem se poté ruda stane jeho majetkem”

Závěrem ještě perlička, která jenom dokonale vykresluje vlastizrádné kroky české vlády ve vztahu ke své povinnosti řádného hospodáře a péče o společný majetek občanů ČR. Provozovatel serveru Lidé lidem, pan Ing. Oldřich Lukáš, zaslal v průběhu června dopis premiéru Sobotkovi s dotazy ohledně lithia a jeho těžby na Cínovci. Premiér mu sice neodpověděl, ale zato mu odpověděl ex-premiér Vladimír Špidla, který dělá Bohuslavu Sobotkovi styčného důstojníka a hlavního poradce… To, co je uvedeno v podnadpisu tohoto odstavce, to je jenom malý výtah z reakce premiéra, potažmo jeho řídícího poradce…


Je vláda ČR plná diletantů? Nebo spíš zkorumpovaných parchantů?

Svět míří k elektrifikaci dopravy

Podle AEN: Kroky k elektrifikaci automobilismu jsou noční můrou pro Saúdskou Arábii, sionisty a americký petrodolar. … svět se posune k elektromobilismu, AI, robotice, kybernetickým systémům, zkrátka do éry tzv. 4. průmyslové revoluce. A celá tato 4. průmyslová revoluce bude stát na novém svatém grálu, na novém “zlatě”, které se stane nejcennější komoditou na světě, na lithiu. Dokonce si troufám tvrdit, že lithium bude cennější než zlato v jedné chvíli, protože lithium bude mít jednu zvláštní a nedocenitelnou vlastnost. Lithium bude platidlem, které bude kryté svoji vlastní hodnotou pro pohyb a hybnost civilizace. Bez lithia se nerozjedou auta. Lithium bude mít status látky, která pohání svět. A protože lithia je na Zemi opravdu malé množství, poroste cena lithia závratným tempem. Ve chvíli, kdy takový gigant jako VW oznamuje, že do roku 2030 bude každé jeho druhé vyrobené auto elektrické, potom to znamená, že když největší automobilka na světě jde do elektřiny, ostatní automobilky půjdou za ní. Není totiž vyhnutí. Pařížský klimatický protokol totiž nastavil takové přísné limity na emise pro jednotlivé státy, že nepůjde udělat nic jiného, než přejít z fosilního automobilismu na elektrický. Ten, kdo bude vlastnit lithium, stane se novým Rockefellerem 21. století.

Lithium se stane novým zlatem a platební jednotkou

pouhých 17 dní před volbami do sněmovny podepsal ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) memorandum s australským “těžařem” European Metals Holdings (web mají zde) o tom, že obě strany si ujasňují, že EMH chce těžit lithium a česká vláda jim v tom nebude bránit [6]. Přímo v memorandu v jeho anglické verzi [7] je přitom jasně uvedeno, že obě strany se zavazují k podpoře a ochraně investic podle platné mezistátní smlouvy mezi ČR a Austrálií z roku 1993. A společnost EMH už do průzkumu na Cínovci investovala přes čtvrt miliardy korun, oficiálně 270 milionů korun.

nerosty-na-zemi

Odhadované zásoby a ceny lithia k současnému datu se odhadují na 3 až 4 biliony korun. Jenže, jak už jsem nahoře uvedl, cena lithia raketově poroste v následujících letech na celém světě do astronomických výšin. Dokonce se může stát, že petrodolar zanikne a někde jinde vznikne “lithiodolar”.

Americké elity a neoconi se pokusí donutit světové producenty lithia, mezi nimi v budoucnu i ČR, aby lithium prodávaly jen a pouze za americký dolar. A proč si to myslím?

Pozadí společnosti European Metals Holdings doslova křičí do světa, že něco není v pořádku

Protože pozadí celé společnosti European Metals Holdings doslova křičí do světa, že něco není v pořádku a tuhle firmu rozhodně neovládají Australané, minimálně to potvrzuje do očí bijící přehled hlavních akcionářů EMH, kteří jsou uvedeni přímo zde na webu této těžařské společnosti » Takže, pokud ne Australané, tak kdo? Češi? Ale, no tak! Tato australská společnost nemá žádnou těžební historii. Nikdy nic netěžila a je zcela bez zkušeností. Byla založena 8. března (MDŽ) 2012 ještě jako Equamineral Holdings Limited, ale 27. března 2014 se přejmenovala na současný název European Metals Holdings jako veřejně zobchodovatelná společnost soukromého typu [8]. Firma může vydávat akcie, ale nejde o akciovou společnost. Anglosaské obchodní právo toto umožňuje. Pokud se podíváme na akcionáře firmy, tak největší skoro 27% balík akcií drží britská schránková společnost Computershare Company Nominees Ltd. [9] To je schránková firma, která nabízí tzv. nominee služby [10]. Pokud jste tento název nikdy neslyšeli, jde o službu, kdy firma dosadí do vaší firmy své lidi, zaměstnance, kteří ve veřejných registrech potom figurují jako ředitelé a statutáři firmy místo vás. Pokud nechcete, aby vaše jméno figurovalo v roli podílníka nebo statutáře v obchodním registru, dosadíte místo sebe do pozice “nominanta”. Tím skryjete jak vlastnictví firmy, tak i svůj obchodní podíl.

Australského těžaře, který má na Cínovci těžit lithium, vlastní a ovládají schránkové společnosti s nedohledatelnou vlastnickou strukturou

A právě tato britská firma má ve společnost European Metals Holdings největší akciový podíl. Co to znamená? Tento balík akcií drží Computershare Company Nominees Ltd ve prospěch svých klientů, které nelze dohledat. Otázka pro blbé: Vláda ČR jen tak mírnix týrnix podepisuje memoranda na mezistátní úrovni s firmou, kde jako akcionáři figurují schránkové firmy a místo koncových majitelů akcií pouze nominanti? Česko opravdu snese fšecko? Lidový dům v roli řádného hospodáře totálně zešílel? Když se podíváme do britského obchodního registru, tak ředitelé a zástupci Computershare Company Nominees Ltd se v registru mění prakticky několikrát za rok jako na běžícím pásu [11]. Tohle je jako normální? Jako fakt? A český volič je za debila s velkou kulatou a dutou hlavou? Ale to není všechno. Protože druhý největší držitel akcií je také z Velké Británie a také mění své názvy a struktury jako spodní prádlo.

Téměř 21% akcií EHM drží Cadence Minerals Plc, britská společnost, která poskytuje blíže neurčené jiné služby podle britského obchodního registru [12]. Tato firma rovněž mění své názvy, dříve RARE EARTH MINERALS PLC, předtím ještě ZEST GROUP PLC a úplně na počátku BOREDALE PLC. Společnost Cadence Minerals Plc je firma, která se věnuje správě assetů třetích stran, jde o klasický trust. To je další termín, které české obchodní právo nezná. Trust je podnikání s prostředky třetích stran v pozici private equity, nikoliv svěřeneckých fondů. Nejblíže je tomuto tzv. tiché společenství, ale anglosaské právo považuje trust za společnost korporativního typu. Výhodou trustu je opět skrytí identity vlastníků investičního portfolia. V obchodním registru figurují dosazené figury, které reprezentují společnost navenek, ale společnost disponuje cizím kapitálem. Firma je povinna informovat obchodní komisi o původu peněz, tzv. allotment notification. V britském obchodním registru vidíte komunikaci firmy s obchodní komisí zde. Vlastnickou strukturu ale nesmí obchodní komise odhalit nikomu, s výjimkou rozhodnutí britského soudu. Ale to stále není všechno.

Česká vláda podepsala memorandum s někým, kdo nemá za sebou žádnou těžařskou historii, pouze neprůhlednou změť nominantů, trustových holdingů a častých změn názvů subjektů

Dalším držitelem zhruba 10% je soukromá společnost ARMCO BARRIERS PTY. LTD, která také několikrát změnila své jméno a o společnosti není více dostupných informací. Firma vyrábí silniční armatury, železobetonová svodidla, bariéry atd. Nikde není o nějaké hlubinné těžbě a zkušenostech s ní vůbec nic. Šéf EMH Keith Coughlan drží zhruba 6,5% a tečkou a fackou na závěr je další schránková společnost, tentokrát v podobě JP Morgan Nominees Australia Limited, což je australská pobočka americké banky FEDu JP Morgan pro tzv. trust affiliates. A to už se pomalu blížíme k pravým vlastníkům. Firma nabízí trustové služby nominantů pro soukromé investory, kteří chtějí skrýt svoji identitu. Místo nich figurují nominanti JP Morgan.

Shrnuto odshora dolů, společnost European Metals Holdings je natolik neprůhledný holding, resp. trust, se kterým by žádná vláda nikdy neměla vstoupit do jednání, protože koncoví vlastníci kapitálu, kterým disponuje EMH, nejsou normálními prostředky dohledatelní.

Takovéto firmě chce ČSSD přenechat těžbu národního pokladu v podobě lithia?

Copak si vláda ČR neudělala na firmu European Metals Holdings žádný due diligence? Nikdo se nezajímal o to, kdo ovládá schránkové firmy, které mají ve svých čelech nominanty namísto koncových vlastníků? A je to vůbec legální?

Může vláda ČR uzavírat smlouvy s někým, u koho není známé koncové vlastnictví? To je vláda ČR plná diletantů?

Šéfem české prospektorské společnosti Geomet, kterou od roku 2013 plně vlastní australská EMH, je Richard Pavlík. Na oficiálních stránkách australského těžaře je uvedena historie pana Pavlíka [13]: Richard Pavlík… je bývalým vedoucím projektu a poradcem generálního ředitele společnosti OKD (pozn. OKD už není, je v bankrotu)… V rámci OKD a New World Resources (NWR) působil jako hlavní inženýr a jako vedoucí geodézie a geologie. …

Okolo privatizace těžby lithia se opět točí Bakalovi lidé a opět politici z Lidového domu

Rozkradené doly OKD: Babiš má své "čapí hnízdo" a dluhopisy, Sobotka si pro změnu nahrabal v komplotu s Bakalou
Rozkradené doly OKD: Babiš má své „čapí hnízdo“ a dluhopisy, Sobotka si pro změnu nahrabal v komplotu s Bakalou

Jinými slovy, Richard Pavlík je kůň Zdeňka Bakaly a jeho bývalé OKD a NWR. Má tohle ještě nějaký smysl dál komentovat? Kdo asi tak vlastní akcie v těch výše zmíněných schránkových společnostech a trustech? … České vládě a ČSSD nestačil ten průser s privatizací OKD? Oni vážně chtějí předat těžbu někomu, kde figuruje Bakalův vrcholný manažer z NRW a OKD? To jsme opravdu jako občané [zase] v roli naprostých idiotů? …


Exkluzivně: Stopy vlastnických struktur firmy, která má těžit lithium na Cínovci, končí u rodinného klanu se zlatými doly v Rusku a u lidí v Trumpově administrativě! BlackRock Group, Evy Hambro, Craig Phillips, Hillary Clinton a celá armáda právníků, která je připravena v arbitráži sedřít Českou republiku z kůže!

Might and power. Evy Hambro commands attention throughout the mining sector. Photo Bloomberg
Might and power. Evy Hambro commands attention throughout the mining sector. Photo Bloomberg

Kauza a skandál okolo těžby cínoveckého lithia, který bude v pondělí 16. října řešit poslanecká sněmovna na mimořádné schůzi, má další kritický a zřejmě rozhodující moment. Redakci AEN se podařilo zjistit, že za nepřehlednou sítí firem a vztahů, které se snaží zakrýt vlastnickou strukturu australské společnosti European Metals Holdings, je americký miliardář Evy Hambro, který je hlavním americkým vůdcem prosazení elektrifikace automobilismu v USA a stojí v čele celosvětové těžební společnosti The BlackRock World Mining Trust, kterou vytvořil, řídí ji a částkou 800 milionů britských liber ji podpořil největší investiční trust na světě, americký BlackRock Investments.

Podle informací AEN se má Cínovecké lithium stát hlavním zdrojem pro výrobu lithiových baterií pro americká auta a v první řadě americký spotřební trh. BR World Mining Trust má v plánu do roku 2022 ovládnout většinu světových nalezišť litihia a skrze místní společnosti, ve kterých získá otevřený i skrytý majetkový podíl, chce ovládnout veškerou produkci lithia a jeho zpracování do roku 2030. Podle těchto exkluzivních informací AEN ovládá Evy Hambro a skupina BlackRock a její investiční divize v tomto okamžiku už 30% veškeré světové produkce lithia přímo i nepřímo skrze třetí schránkové firmy kvůli daňovým optimalizacím a Česká republika je dosud největším potenciálním nalezištěm v portfoliu BR World Mining Trust. …

Blackrock jumps on the lithium bull, invests in Bacanora Minerals
Blackrock jumps on the lithium bull, invests in Bacanora Minerals

Pokud se pokusíme rozklíčovat celou cestu, uvidíme následující souvislosti. Jedním z hlavních akcionářů EMH je společnost Cadence Minerals. Ta vlastní firmu Bacanora Minerals. Jedním z investorů v Bacanora Minerals je firma MNG Investments, na kterou Zdeněk Bakala převedl prázdnou a zdechlou rybu, vytunelované OKD. Investiční trust BlacRock z USA však drží v Bacanora Minerals svůj podíl »ve středu na to upozornil Andrej Babiš zde » Ale to není všechno, redakce AE News šla mnohem dál.

Původní matka OKD, společnost New World Resources (NWR), má také napojení na Black Rock Group, protože vlastní 12,3% zajištěných dluhů NWR, které budou splatné v roce 2018. A dalších více jak 17% nezajištěných dluhů je splatných v roce 2021 » Je tohle vůbec normální, co je to česká vláda za diletanty? Jak může chtít svěřit těžbu lithia někomu, kdo je majetkově a vlastnicky napojený na zkrachovalé OKD a NWR po éře podnikání Zdeňka Bakaly a navíc drží pohledávky vůči ČR?

Je tohle znak amatérismu, anebo je to řízený úmysl poškodit české občany a spáchat zločin rozkrádání majetku…?

babis-rath-sobotka-politici


Zdroje: