Světová mocnost po krk v latríně aneb pár indicií o tom, jak Al-Kajdá pod dohledem CIA a FBI za přímé účasti americké vlády uklidila na skládku ty obtížné paneláky v centru New Yorku.

Tento web vám přinesl již mnoho důkazů a indicií k tomu, co se stalo a kdykoli může stát s námi všemi, když uvěříme dogmatům překládaným nám ať již entitami /všeho/ schopných duchovních vůdců s berlami a rybí helmou z Vatikánu či /anti/sympaťáků Bushe, Clintona nebo Obamy z Washingtonu. Tedy mužů s vnitřními kvalitami raději blíž nejmenovaných čtyřnohých entit s kopýtky z pomezí živočišné říše řádících na našem všelidském světovém kališti se zástupy svých věrných a nohsledů. Jistě jste si se zájmem posledně přečetli slohové cvičení váženého experta na 11. září pana Milana Vyterny určené těm, kteří si vystačí s jednoduchými hesly a jednoduchými životními schematy. Vy, kteří se chcete v tomto světě správně orientovat, si nyní prohlédněte ještě tento přehled údajů a skutečností, které přátelům hvězdnaté vlajky v její současné podobě nikterak nevoní a nikdy vonět nebudou. 

Chronologie útoků – oficiální verze

  • 7:58 Let United Airlines č. 175 se na letišti v Bostonu řadí do fronty letadel a čeká na povolení ke startu.
  • 7:59 Let American Airlines č. 11 startuje z Bostonu do Los Angeles (na palubě 81 pasažérů, 2 piloti, 9členná posádka; typ stroje – Boeing 767).
  • 8:10 Let American Airlines č. 77 startuje z Washingtonu, D.C. do Los Angeles (na palubě 58 pasažérů, 2 piloti, 4členná posádka; typ stroje – Boeing 757).
  • 8:13 Boeing 767 na letu 11 se odchyluje z kurzu o 20° a přestává komunikovat s leteckou kontrolou (první náznak nestandardního chování; o 7 minut později navíc vypíná identifikační signál).
  • 8:14 Let United Airlines č. 175 dostává povolení ke startu a vzlétá z Bostonu směr Los Angeles (na palubě 56 pasažérů, 2 piloti, 7členná posádka; typ stroje – Boeing 767).
  • 8:20 Let American Airlines č. 77 startuje z Washingtonu, D.C. do Los Angeles (na palubě 58 pasažérů, 2 piloti, 4členná posádka; typ stroje – Boeing 757).
  • 8:42 Poslední radiokomunikace letu č. 175 se zemí.// V té době Let United Airlines č. 93 konečně startuje z Newarku do San Franciska (na palubě 38 pasažérů, 2 piloti, 5členná posádka; typ stroje – Boeing 757). Má 42 minut zpoždění, díky pomalému provozu na letištní dráze.

  • 8:46 Boeing 767 na letu 11 naráží v rychlosti 790 km/h do severní věže WTC. Budova je zasažena mezi 94. a 98. patrem (kabina letadla zasáhla 96. patro). Dochází k okamžitému vznícení paliva a uvěznění všech lidí v patrech nad místem nárazu letadla.
  • 8:51 Poslední radiokomunikace letu č. 77 se zemí.
  • 9:02 Boeing 767 na letu 175 naráží v rychlosti 950 km/h (maximální cestovní rychlost v 35000 stopách je 913 km/h, při zemi je nižší) do jižní věže WTC mezi 78. a 84. patrem (kabina letadla zasáhla 80. patro). Náraz letadla v televizi v přímém přenosu vidí miliony lidí po celém světě. (Federální úřad USA pro letectvo s okamžitou platností uzavírá všechna letiště v New Yorku).
  • 9:21 Všechny tunely a mosty v New Yorku jsou uzavřeny.li>
  • 9:25 Federální úřad USA pro letectvo uzavírá americký vzdušný prostor a přikazuje všem vnitrostátním linkám okamžitě přistát.
  • 9:27 Poslední radiokomunikace letu č. 93 se zemí.
  • 9:29 Prezident George W. Bush poprvé po útoku promlouvá k národu, oznamuje, že se vrací do Washingtonu a že došlo k obrovské národní tragédii. První potvrzené zprávy naznačují minimálně 6 obětí a alespoň 1 000 zraněných.
  • 9:37 Boeing 757 na letu č. 77 naráží do budovy Pentagonu. Je zabito všech 64 lidí na palubě a dalších 125 v budově.
  • 9:45 Bílý dům a Kongres jsou evakuovány.
  • 9:49 Všechna letiště v USA jsou uzavřena.
  • 9:58 Operátor záchranného telefonního systému je informován pasažérem letu č. 93 o unesení letadla.
  • 9:59 Jižní věž WTC se 56 minut po zasažení letadlem hroutí. Tragédii sledují miliony lidí po celém světě v přímém televizním přenosu. Dolní Manhattan je zahalen obrovským oblakem prachu.
  • 10:03 Boeing 757 na letu č. 93 se zřítil do polí v Pensylvánii, 120 km jižně od Pittsburghu poté, co se pasažéři na palubě proti teroristům vzbouřili a pokusili se získat nad letadlem kontrolu. Evakuace sídla OSN a centrály NATO v Bruselu a uzavření všech hraničních přechodů USA s Mexikem.
  • 10:10 Hroutí se část Pentagonu.
  • 10:25 Objevuje se informace, že před Ministerstvem zahraničních věcí USA explodovala nálož (žádný zraněný).
  • 10:28 Severní věž WTC se hroutí. Spolu s věží je zničen i přilehlý hotel Marriot.
  • 14:00 Ukončení všech finančních operací na akciových trzích v USA.
  • 14:21 Armáda USA rozmísťuje v okolí New Yorku a Washingtonu, D.C. raketový protiletecký systém.
  • 14:40 První tisková konference po katastrofě vedená starostou New Yorku Rudolphem Giulianim.
  • 16:25 Hlavní akciové trhy v USA potvrzují zastavení obchodovaní i na následující den.
  • 17:25 Sedmačtyřicetiposchoďová budova č. 7 WTC se sesunula k zemi; na čtyřech místech budovy probíhaly menší izolované požáry; ostatní budovy centra jsou zničeny troskami z pádu Dvojčat – celé obchodní středisko je tedy zničeno; místo bývalého WTC později přijme název Ground zero).
  • 20:30 Prezident USA George W. Bush přednáší v televizi svůj projev k národu.

Uvedené časy jsou místní časy v pásmu platném v době útoků na východním pobřeží USA. V ČR bylo o 6 hodin více.

11 NEJLEPŠÍCH DŮKAZŮ PRO KONSPIRACI

1. Zasvěcení věděli o útoku předem

2. Letecká obrana „zůstala na zemi”

3. Letadla nemohla způsobit pád mrakodrapů, bomby ano

4. Útok na Pentagon vědecky neobstojí

5. Let 93 byl zinscenován

6. Údajní únosci žijí. Jak to, že jejich cestovní pasy neshořely při výbuchu?

7. Telefonáty z mobilních telefonátů z letadla jsou podvržené

8. Někteří Izraelci pracující ve WTC o útoku předem věděli a vzali si 11. září 2001 volno

9. Černé skříňky z havarovaných letadel zůstaly tajné

10. Videa s Bin Ládinem jsou zfalšovaná

11. Hliníková letadla nemohla prorazit ocelovou konstrukci WTC

Další důkazy svědčící o spiknutí 11. září 2001

Pohyby na burze těsně před 11. září

  • Záhadné transakce na burze jsou dalším bodem: krátce před teroristickým útokem bylo neznámými osobami uzavřeno velké množství opčních obchodů (s tzv. put opcemi – kdy kupující spekuluje na pád ceny akcií)[ na letecké společnosti American a United Airlines, Boeing, pojišťovny a na firmy, které měly své úřady v postižených budovách. Konkrétně, 6. září 2001 tvořily opční obchody čtyřnásobek, v pátek 7. září pětinásobek a v pondělí 10. září jedenáctinásobek denního průměru.
  • Některá média informovala o 2,5 mil. dolarů z opčních obchodů, o které se nikdo nepřihlásil. Stopy nevedou na Střední východ, ale k významné bance A.B. Brown, kde byl do roku 1998 ředitelem člen nejvyššího vedení CIA A.B. Krongard, kespolečnostem sídlícím ve WTC a k velkým pojišťovnám. Ve dnech, které předcházely útokům, byl zaznamenán až šestinásobný nárůst obchodů počítajících s poklesem akcií než obvykle. Další podobné obchody se odehrály na německých, švýcarských a francouzských burzách. Zisk šel do desítek miliard dolarů.
  • „Kdo jsou ty „jisté kruhy“, které vsadily obrovské částky na nadcházející velkou krizi? Jeden dobře informovaný bankéř ujišťuje, že to byli lidé z Federal Reserve Bank (Fed): „Fed přímo či nepřímo nakupovala akcie.“ Federal Reserve Bank, na níž jsou zúčastněni nejmocnější rodiny světa jako Rothschildové, Rockefellerové či Warburgové, nikdy nebyla pod kontrolou americké vlády či parlamentu, a přestože se snaží budit zdání oficiální instituce, jde ve skutečnosti o soukromý podnik. Rockefellerové byli ostatně od samého počátku majiteli World Trade Center. Je to náhoda, že bylo WTC náhle prodáno 23. července 2001, tedy pouhých sedm týdnů před teroristickým útokem?

Nedostatečná nebo pomalá reakce na únosy letadel

  • Proč NORAD pozdě reagoval? Jeho síly se účastnily manévrů na téma únos letadel ve vzdušném prostoru USA, což vedlo k tomu, že zároveň se muselo vypořádat jak s fingovanými, tak i se skutečnými únosy.
    • První ze cvičení, Vigilant Warrior (bdělý válečník), popsal plukovník Deskins jako „imaginární krizi stanovišť NORAD napříč zemí“.
    • Druhé, Nothern Vigilance (severní vigílie), plánované měsíce dopředu, zahrnovalo užití stíhaček v oblasti severních teritorií Kanady a na Aljašce.
    • Tři stíhačky F-16 ze základny Andrews, 15 mil od Pentagonu, letí 1800 námořních mil na jih na tréningovou misi do Severní Karolíny.
    • Navíc, The National Surveillance Office (národní dozorčí úřad) v Shentille ve Virginii se připravoval na cvičení, které simulovalo náraz menšího soukromého letadla do jedné z jeho budov.

     

  • Tato všechna cvičení, konaná ve stejnou dobu, zanechávají na obranu celých Spojených států 15 letounů. To vedlo k paralyzování a zmatečným pokusům o obranu (operátoři měli na radarech v jeden okamžik 22 cílů a nevěděli, u kterých se jedná o skutečnou situaci unesení letadla a u kterého jde o jedno ze cvičení). Skeptici se ptají, byla-li to pouze náhoda. Logickým vysvětlením je, že NORAD byl před útoky zaměřen především na mezinárodní lety směrem do USA a ne vnitrostátní lety.
  • Města New York a Washington brání letecká základna Andrews, situovaná asi 15 mil od Washingtonu. Tamní stíhačky a speciálně vycvičení profesionální piloti, kteří jsou v nepřetržité pohotovosti, dokáží dosáhnout New Yorku během asi 4 minut. První náraz se odehrál v 8.46 (let č. 11 do Severní věže), první náznak nestandardního chování, implikujícího únos letadla (ostrá změna kurzu, poté vypnutí navigačního signálu) nastal v 8.13. Již v tento čas měly být NMCC, FAA, a jiné úřady a agentury podle běžných předpisů v pohotovosti a koordinovaně odvrátit nebezpečí a hájit bezpečnost obyvatelstva.
  • „Bezpečnostní experti si také kladli právem otázku po roli severoamerického systému protiletecké obrany NORAD, který odpovídá za hájení vzdušného prostoru USA a Kanady před útoky raket, letadel atd. Zmíněné americko-kanadské velitelství disponuje vlastními radarovými stanicemi, raketami země-vzduch americkými i kanadskými stíhači a bitevníky. V oblasti je rovněž řada dalších leteckých základen, jejichž stíhačky jsou schopny během pouhých několika minut dostihnout každý podezřelý stroj. Řečené platí dvojnásob pro hlavní město Washington se základnou v Langley přímo vedle hlavního stanu CIA. Bezpečnostní experti ubezpečují, že takové selhání jako 11. září nelze vysvětlit ani zmatkem po nečekaném přepadu; všechno naopak ukazuje na záměrnou sabotáž systému jako na součást koordinovaného útoku.“

Podvratná činnost

  • Přibližně rok před útoky vychází zpráva think tanku Projekt pro nové americké století (jehož prominentním členem je Dick Cheney) nazvaná Přestavba americké obrany, která uvádí, že k stimulaci podpory obyvatelstva vojenských operací, které by zemi zajistily geostrategické pozice v klíčových oblastech světa, je potřeba náhlé, katalytické události formátu „nového Pearl Harboru“. Události z 11. září zajistily americkému establishmentu podporu pro následné válečné operace a mj. zvedly popularitu prezidenta Bushe.
  • Den před útokem byly u obou věží „dvojčat“ zamčen přístup na střechu.
  • V den útoku, v 6.47 někdo přepnul požární signalizaci budovy č. 7 WTC do osm hodin trvajícího testovacího režimu, který způsobil, že jakákoli indikace požáru byla považována za simulaci a neobjevila se v kontrolní ústředí budovy.
  • V době mezi prvním a druhým nárazem do budov dvojčat byli lidé v druhé, jižní věži Světového obchodního centra ujišťováni, že jim nehrozí žádné nebezpečí a že mohou zůstat na svých pracovištích. Ti, kteří byli na odchodu, byli odkázáni, aby se vrátili.
  • Na rozdíl od letů č. 11 a 77, kdy NORAD a FAA nechaly letadla doletět až do budov WTC, letadlo letu č. 93 se zřítilo pouhých 7 minut potom, co převzala armáda kontrolu leteckého provozu. Tato skutečnost vede příznivce konspiračních teorií k závěru, že let č. 93 byl ve skutečnosti sestřelen.

Operace Bojinka

  • V roce 1995 byl na Filipínách zmařen teroristický plán nazvaný „Operace Bojinka,“ který obnášel „únos letadel a útok na významná centra americké demokracie jako Pentagon, Světové Obchodní Centrum, Bílý dům či ústředí CIA.“ Podrobná dokumentace plánovaných útoků byla předána Američanům. Jak CIA, tak FBI o tomto plánu věděly.
  • Autory měli být islámští radikálové Ramzi Jusefa a Khalíd Šajk Mohamed. Ti zamýšleli vyhodit do povětří 12 dopravních letounů i s cestujícími směřujících do Asie a USA. Plán této operace byl náhodně objeven v počítači při policejní prohlídce bytu na Filipínách. Jeho součástí byl i záměr zabít papeže Jana Pavla II, který měl Filipíny navštívit. Dodatečným cíli útoku pomocí dopravních letadel bylo ústředí CIA ve Virginii, Fairfax county, budova Pentagonu a budovy Světového obchodního centra.
  • Plán Bojinka byl zmařen 6 dnů před uskutečněním. Jusef odjistil testovací bomby v nákupním areálu a divadle, kdy zranil mnoho lidí a jeden člověk přišel o život – cestující sedící vedle nitroglycerinové bomby v letu č. 434 Filipínských aerolinek – tato exploze měla potenciál způsobit takové poškození, aby zničila celé letadlo. Z dvanácti cílů jich bylo 7 vybráno v Asii a 5 v USA. Mezi americkými cíli figuroval Bílý dům, Sears Tower, Transamerican Tower, Pentagon a Světové obchodní centrum. Materiály (nebo jejich kopie – ve fyzické či elektronické formě z počítače Ramzi Jusefa) byly předány i americkým agenturám. Tyto skutečnosti, zejména rok odhalení, použití letadel a zamýšlené cíle usvědčují tajné služby USA z podcenění či ignorování hrozby scénáře pozdějšího teroristického útoku z 11. září 2001.
  • Peníze teroristům pro uskutečnění plánu Bojinka měly původ od Riduana Isamuddina z indonéské Jemaah Islamiyah a Usáma bin Ládina z Al-Káidy.

ODVETNÉ VOJENSKÉ AKCE

V reakci na útoky vyhlásily Spojené státy Válku s terorismem, provedly invazi do Afghánistánu a svrhly hnutí Taliban, které poskytovalo zázemí teroristům z Al-Káidy. Na domácí půdě byl schválen kontroverzní zákonPatriot Act (někteří Američané se obávají, že by mohl být zneužit k vytvoření fašistické vlády). Mnoho dalších zemí také posílilo anti-teroristickou legislativu a pravomoci svých bezpečnostních složek.

Válka proti terorismu zahrnuje mnoho (zejména vojenských) operací na mnoha místech planety (zejména Blízký Východ a centrální Asie). Hlavním aktérem jsou USA a jejich koaliční spojenci z celého světa. Jedna z hlavních operací je Operace Trvalá Svoboda zahrnující válku v Afghánistánu a operace v Somálsku a na Filipínách. Mezi další patří válka v Iráku, a protiteroristický boj v mnoha místech na světě, např. v Maroku, Saúdské Arábii, Libanonu aj.

Válka v Iráku začala vpádem vojsk skupiny států vedených USA do Iráku v roce 2003 a oficiálně skončila 15. prosince 2011. Svržení režimu Saddáma Husajna a okupace Iráku vedly k rozpoutání občanské války mezi šíity a sunnity.

Ztráty na životech a náklady

Afghánistán (2001-2011)
Koaliční ztráty: 2765 mrtvých
Afghánci včetně civilních obyvatel: asi 34 000 mrtvých
Ekonomické náklady: odhad: 450 miliard dolarů.

Irák (2003-2011)
Koaliční ztráty: 4256 mrtvých
Iráčané včetně civilistů – 109.032 (2004–2009, zdroj: Wikileaks – Iraq War Kogs)
Neoficiální odhady – 1.033.000 mrtvých v důsledku války (2003-2007) (Opinion Research Business survey)
Ekonomické náklady, odhad Josepha Stiglitze: USA – 3 bilióny dolarů. Zbytek světa za ni zaplatí přibližně stejnou částku. Další bilión dolarů zaplatí USA do roku 2017 za úroky z půjček.

VYŠETŘOVÁNÍ

Federální komise
Federální komise pro teroristické útoky na USA (National Commission on Terrorist Attacks Upon the United States), které předsedal bývalý guvernér státu New Jersey Thomas Kean, byla utvořena koncem roku 2002 s cílem připravit kompletní zprávu o okolnostech útoků, včetně možnosti na ně efektivně odpovědět. Komisi založili prezident USA a Kongres. Bush původně jmenoval předsedou bývalého ministra zahraničí Henryho Kissingera, který kvůli střetu zájmů odstoupil. Komise, která se skládala z deseti kongresmanů, začala vyšetřovat v březnu 2003 a vyšetřování ukončila v červenci 2004 vydáním Závěrečné zprávy.

Na práci komise se podílel i Philip Zelikow, který působil v Bushově administrativě a navrhl strategii preventivní války v Iráku. Jako vedoucí pracovník komise rozhodoval o tom, kdo bude vyslechnut a co se zaznamená.

FBI
Ihned po útocích započalo vyšetřování vedené FBI, které bylo uzavřeno s tím, že jsou jasné a nezvratné důkazy spojující s útoky Al-Káidu a Usámu bin Ládina. FBI se podařilo mimořádně rychle identifikovat všechny únosce včetně vedoucího skupiny Mohameda Atty, jehož zavazadlo objevené na Bostonském letišti obsahovalo mimo jiné seznam členů teroristické skupiny.

FEMA 
Federal Emergency Management Agency (FEMA) dokončila studii o pádu budov v roce 2002. Je v ní uvedeno, že konstrukce budov WTC byla v pořádku a zhroutila se v důsledku zcela mimořádných faktorů, které stavitelé nemohli předpokládat. Zároveň vyzvala k dalšímu studiu. FEMA usoudila, že oslabení spojů bylo způsobeno oslabením podlahových trámů požáry, které nastaly následkem nárazu letadla. Podle zprávy FEMA a následné oponentury NITS byly podlahy odděleny od hlavní konstrukce budovy, následně se sesunuly jedna na druhou, což vedlo k progresivnímu, tj. „palačinkovému“ kolapsu.

NITS
Šetření FEMA bylo později revidováno podrobnějším šetřením Národního institutu pro normy a technologie (NITS), který jí také konsultoval s odbornou veřejností. Vyšetřování bylo ukončeno v roce 2005. Stejně jako FEMA také NITS konstatovala správnost konstrukce WTC a dále také konstatovala, že se závažností útoků a rozsahem ničení neměla americká města dosud zkušenost. NITS také zdůraznil roli požárů, které však nebyly příčinou rozpadu spojů podlah s hlavní konstrukcí. Místo toho bylo zjištěno, že prohýbající se podlahy k sobě přitáhly obvodové sloupy: „To vedlo k vnitřnímu vyklenutí obvodových sloupů a jejich následnému selhání na jižní straně WTC 1 a na východní straně WTC 2 a zhroucení obou věží.“

CIA
Generální inspektor CIA kontrolující interní zprávy CIA před 11. zářím byl ostře kritický k práci vyšších důstojníků CIA, kteří neudělali vše potřebné pro zastavení terorismu. Zejména nezadrželi dva z útočníků (Nawaf al-Hazmi a Khalid al-Mihdhar), když vstoupili na americké území a informace o nich nepředali FBI.

Kritika vyšetřování útoků 11/9

Komise vyslechla 1200 osob. Závěrečná zpráva o 11. září konstatovala, že k tragédii došlo v důsledku selhání a nedostatečné prozíravosti. Nikdo si prý nedokázal představit, že by teroristé mohli něco podobného chystat. Bylo zodpovězeno jen nepatrné procento otázek předkládaných pozůstalými. Zmíněny nebyly ani vědecké výsledky průzkumů na spáleništi WTC, které objednala FEMA. Pouhých 30 procent otázek se týkalo problémů přímo spojených s 11. zářím 2001. Řečeno bylo pouze to, co už pozůstalí obětí věděli.

Komise se nezabývala skutečně důležitými dokumenty. Do tajných dokumentů mohli nahlížet pouze vybraní členové a ještě se navíc museli radit s Bílým domem. Vyšetřování Národní komise bylo nedostatečně financované, Když se vyšetřovala sexuální aféra bývalého prezidenta Billa Clintona, bylo k tomu ze státních prostředků vynaloženo 100 milionů dolarů. Na vyšetřování útoku 11. září byly použity zpočátku 3 miliony, později dodatečných 14 milionů dolarů, když byla doba vyšetřování prodloužena.

Vyšetřování komise bylo předem nastavené tak, aby nic nezjistilo, svědci ze státních organizací lhali. Vyšetřování prezidenta Bushe a ministra obrany Cheynyho bylo tajné, nikoli pod přísahou, bez záznamu, takže nikdo neví, co vypověděli. Bush a Cheyny souhlasili s výslechem pod podmínkou, že budou vypovídat společně. Kritici hodnotí práci vyšetřovací komise jako zástěrku pro krytí chyb, event. skutečných pachatelů. Výsledky komise byly také založeny na výpovědích mučených vězňů, záznamy výslechů však byly zničeny. Vyšetřování opominulo budovu WTC 7, akci Able Danger, Ptech, Sibellu Edmonsovou, Usámu bin Ládina a CIA.

Obranná zpravodajská agentura DIA zničila archivy skupiny Able Danger.

SEC (Americká komise pro cenné papíry a burzy) zničila záznamy o operacích na burze před útoky 11. září.

NIST prohlásil data z modelování pádu budovy č. 7 za tajná.

Další podezření

Některé původní informace, které se po 11. září objevily v médiích, byly postupně úplně či částečně odvolány (do této kategorie patří např. údajné ohrožení prezidentova letadla Air Force One, zprvu podpořené tvrzením o teroristových znalostech tajných informací včetně tajného kódu prezidentova letadla), mnohá tvrzení (původce antraxových zásilek, údajná spleť podzemních chodeb a bunkrů s chemickými a biologickými laboratořemi v afghánských horách a jiné) se ukázala v lepším případě jako mylná, v horším jako záměrná propaganda a manipulace světové veřejnosti.

Ptech

Záhadná firma zabývající se softwarem, kterou některé zdroje spojují s útoky. Firma zásobující svým softwarem vládní, armádní a jiné úřady, byla prý napojena na „Muslimské bratrstvo“ a Araby financující terorismus. V prosinci 2002 unikly do médií informace, že ji vyšetřovala FBI. Někdo spekuluje, že ji ovládala CIA, možná Mossad. Ptech sice založil libanonský muslim Oussama Ziade, který emigroval do USA v roce 1985, ale původní manažer informačních systémů měl mít napojení na Mossad.

Able Danger

Able Danger (možné nebezpečí) byla tajná jednotka, vytvořená americkým zpravodajstvím, která již v roce 2000 věděla o existenci teroristické skupiny, která byla později obviněna z útoků z 11. září. Tato jednotka předpověděla útok na americkou válečnou loď Cole v jemenském přístavu Aden. Ani v jednom případě, ať již šlo o „Cole“, či o upozorňování na činnost brooklynské buňky Al-Káidy vedené Mohammedem Attou, nebylo varování Able Danger vyslyšeno. Začátkem roku 2001, po nástupu nové Bushovy vlády, byl navíc tento tým rozpuštěn. Skupina Able Danger používala metodu získávání dat z veřejně dostupných zdrojů.

Skupina Able Danger shromáždila velké množství dat, která byla po ukončení její činnosti zničena. Podle právníků šlo o nezákonné shromažďování dat o občanech USA. Avšak například ani jeden ze čtyř sledovaných a odhalených členů Al-Káidy na území Spojených států nebyl držitelem občanství či povolení k trvalému pobytu. V červnu 2006 pronesl republikánský člen americké Sněmovny reprezentantů, předseda Výboru pro ozbrojené složky Kurt Weldon ve sněmovně řeč, ve které se poprvé pokusil informovat americkou veřejnost o existenci operace Able Danger.