Den D. Papežské poselství k 70. výročí vylodění v Normandii. Jak to bylo doopravdy?

Tak tu máme výročí jedné temné stránky lidských dějin. A aby nás vážený čtenář nepodezíral z neobjektivity, dáme dnes slovo i temné straně síly. Nejdříve dovolte citát z tisku:

Vatikán, 6.6.2014. V poselství podepsaném kardinálem státním sekretářem Pietrem Parolinem se Petrův nástupce připojuje k pietní akci u příležitosti 70. výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii. „Papež František se celým srdcem připojuje k těm, kdo se shromáždili, aby si připomněli tragické události, k nimž došlo v těchto místech před sedmdesáti lety, a modlí se za mír.“

D-day, Normandy, France, 9000 soldiers and civilians dead during the Allied assault, June 6, 1944
D-day, Normandy, France, 9000 soldiers and civilians dead during the Allied assault, June 6, 1944

Jak dále čteme ve vatikánském poselství, papež vzdává hold mnoha vojákům, kteří opustili své země a vylodili se na plážích v Normandii s cílem bojovat proti barbarství nacismu a osvobodili okupovanou Francii. Vzpomíná také na německé vojáky zavlečené do tohoto dramatu a všechny další válečné oběti. „Kéž se tato připomínka stane mementem toho, že vyloučení Boha ze života lidí a společností nepřináší nic jiného než smrt a neštěstí. Evropské národy musejí nalézt v evangeliu Krista, Knížete pokoje, kořeny své historie a pramen inspirace k budovaní bratrštějších a solidárnějších vztahů,“ čteme v poselství k 70. výročí vylodění v Normandii, které připadá na dnešní den.

A jen o kousek dále se na podobné téma války v Sýrii dočteme:

Papež František dále uvádí, že mírové působení a humanitární pomoc, kterou poskytují katolické charitativní organizace, jsou v této souvislosti věrným projevem lásky Boha k Jeho dětem… Petrův nástupce pak opět apeloval na svědomí strůjců konfliktu, na světové instituce a veřejné mínění, aby si uvědomily, že budoucnost lidstva se vytváří pokojem a nikoli válkou.

Je to milé že, od našeho nesvatého otce? Emoce jen tečou. Slova, ze kterých nám přímo odkapává med. On je tak hodný, jeho ovčinec jej teď jistě bude zbožňovat dvojnásob.

Poznáte je po ovoci bylo řečeno

June 6, 1944, Catholic chaplain conducts services on a pier for the first D-Day assault troops in Weymouth, England
Catholic chaplain conducts services on a pier for the first D-Day assault troops in Weymouth, England, June 6, 1944

Je to tak milé, málem jsem začal brečet… Jenže, pak jsem narazil na pár historických analýz skrytého politického pozadí vzniku fašismu. A pak… na rovinu, málem mi vypadly oči z důlků. Všechny vlkovy ovečky jistě dobře znají známý Kristův výrok o pravdě, která osvobozuje. Takže pojďme se spolu podívat na skutečná historická fakta, která nám ukáží pravdu a pomohou naši duši osvobodit ze zajetí vlků.

Jak začala druhá světová válka?

Většina z nás si z dějepisu pamatuje, že agresorem a původcem války byl jistý německý politik. Ty přemýšlivější nejspíš napadne, jak se mohl nechat velký, rozvinutý a civilizovaný národ nechat zblbnout takovou hloupou figurou? To přece není možné! Je to divné!!

Vrtalo mi to hlavou hodně a po důkladném pátrání jsem přišel na to, co na té pohádce o Hitlerovi nesedí – on mu totiž někdo k moci pomohl – finančně i manipulací s emocemi prostých ovčanů… Seznámit s těmi, co tahali za nitky loutek, se můžete na následujících obrázcích a v důkladném rozboru v těchto článcích:

Poster for the elections for the Reichstag: Adolf Hitler with the papal nuncio Alberto Vassallo di Torregrossa at the cornerstone laying of the Haus der Deutschen Kunst (House of German Art) in Munich, Germany, 15 October 1933. Torregrossa says: I didn't understand you for a long time. I tried to for a long time. Today, I understand you. For the election campaign, a sentence is added: Today also every German Catholic understands Adolf Hitler and votes with Yes! on 1933 November 12., Munich, Germany
Poster for the elections for the Reichstag: Adolf Hitler with the papal nuncio Alberto Vassallo di Torregrossa at the cornerstone laying of the Haus der Deutschen Kunst (House of German Art) in Munich, Germany, 15 October 1933. Torregrossa says: I didn’t understand you for a long time. I tried to for a long time. Today, I understand you. For the election campaign, a sentence is added: Today also every German Catholic understands Adolf Hitler and votes with Yes! on 1933 November 12., Munich, Germany

Vatikán dosadil Hitlera k moci

Katolická církev sama sebe a papeže prohlásila za neomylné, takže jistě nemůžeme drze tvrdit o tehdejším papeži Piovi, že by se snad mohl mýlit. Nemůžeme jej ani obvinit z toho, že by snad porušil nějaká církevní pravidla, a jednal na vlastní pěst. Jak sama církev mnohokráte stanovila, papež JE církev a jeho činech a příkazech se nediskutuje.

Zajímavé. Jakýpak tedy logický úsudek můžeme odvodit z faktu, kdy někdo v ovčí kůži beránka, líbivými slovíčky vyzývá k lásce a míru – a na straně druhé ty války skrytě vyvolává a podněcuje násilí.

Jaké pro takovou vlastnost existuje slovíčko? Nemohlo by to být náhodou pokrytectví?

Papež se modlí za mír

Zajímavé… Papež se modlí za mír. Stejně jako v roce 1936, kdy fašistická Itálie napadla Etiopii… Jistě je to podobnost čistě náhodná.

Takto vypadají výdobytky státního náboženství: Žehnání zbraní a modloslužby přímo na bojištích. Větší zneužití nenásilných kristovských myšlenek si ani nelze představit.
Takto vypadají výdobytky státního náboženství: Žehnání zbraní a modloslužby přímo na bojištích. Větší zneužití nenásilných kristovských myšlenek si ani nelze představit.

Nemám slov. Nakonec snad jen, vážený čtenáři, prosím pěkně: Prohlédni si fakta. Udělej si vlastní úsudek. A rozhodni se sám-za-sebe, zda chceš věřit v Ježíše, nebo cézaropapeže… Ježíš nebo císař… To je oč tu běží!

Schválně, jak dlouho se lidé ještě nechají manipulovat k tomu, aby zabíjeli jiné lidi? Jak dlouho je ještě bude bavit nechat se zabíjet kvůli mocenským choutkám našich otrokářů?