Rusko se připravuje na „velkou bouři“ v globální ekonomice. Restart poválečného finančního systému je na spadnutí?

Navažme teď na dva nedávné texty o tom co se DOOPRAVDY DĚJE na „Konci času“ » Zmínili jsme tam Trumpovo vyhlášení obchodní války takřka proti všem a také, že je lze vnímat tak, že USA zahájilo revoltu proti mezinárodnímu systému globalistických oligarchů (bankéři z FEDu a spol.) nebo tak, že svět vyjednává o tom, jak nahradit systém založený na petrodolaru.

Na to navázal další zákulisní pohled, kde bylo mj. řečeno: Pentagonské zdroje tvrdí, že vyhlášení obchodní války proti EU a Číně je zaměřeno na vynucení restartu poválečného finančního systému a jeho vyloučení z chazarského vlivu, tedy snaha vymanit svět z finančního otroctví sionistických bankéřů a jejich centrálních bank »

Dnes tu jsou další informace, které nám nenápadně naznačují pravdivost předchozích dvou… Dejte si vše do souvislostí, sami uvažujte!

Rusko se připravuje na „velkou bouři“ v globální ekonomice

Čtrnáct států navýšilo zlaté rezervy

3.8.2018: Marketingová organizace nejdůležitějších těžařů zlata World Gold Council (WGC) zveřejnila čerstvá data o zlatých rezervách jednotlivých států. Vychází z podkladů Mezinárodního měnového fondu (MMF) a statistik londýnské LBMA, což je elitní společnost globálních bank určující denní cenu zlata na světovém trhu.

Neplatí tvrzení, že zlato shromažďuje jenom Rusko a Turecko. Napočítali jsme celkem 14 států, které meziročně své devizové rezervy navýšily, z toho devět z nich minimálně o jednu tunu zlata. S ruskými 105 tunami sice žádný z nich nemůže soupeřit, ale tureckých 38 tun nebo kazašských 21 tun, případně ázerbájdžánských 20 tun jsou také slušné porce.

Čínské zlato: skutečnost, nebo fikce?

20.7.2018: Jedna z největších nezodpovězených otázek, které podle svých slov čelí analytik Lawrie Williams, webový komentátor londýnské firmy Sharps Pixley, je, zda oficiálně oznamované zlaté rezervy Číny jsou skutečností, nebo fikcí. Podle tamní centrální banky, která údaje vykazuje Mezinárodnímu měnovému fond (MMF), zůstaly v posledních 20 měsících rezervy na údaji 1842,6 tuny.

Někteří analytici se domnívají, že skutečná hodnota čínských zlatých rezerv je několikanásobně vyšší než hlášená MMF. V uvažování čínského vedení má zlato stále velmi důležité místo v budoucím finančním restartu. Domnívat se tak, že Čína je až na šestém místě v žebříčku zemí podle velikosti zlatých rezerv, je podle serveru Sharps Pixley s největší pravděpodobností jen mystifikace.

Rusové chtějí vytěsnit dolar zlatem

16.5.2018: Ruské ministerstvo financí připravuje návrhy na zrušení DPH z investic do zlata. Podle Alexandra Akhpolova, vedoucího oddělení MF, jeho úřad doufá, že toto opatření povzbudí obyvatelstvo k postupnému upuštění od nákupu dolaru. …

Russia is Dumping Its US Bonds for Gold, But Where Is It Storing Its Bullion?

28.7.2018: Russia’s gold reserves rose to 1,944 tons as of June 2018, up from less than 500 tons just a decade ago. The holdings, amounting to over 17 percent of Russia’s total foreign reserves, were shored up in part by offloading some $77 billion worth worth of its US Treasury bills, bonds and notes over the last six months or so. …

Slitky místo dolarů: ruské zásoby zlata se dostaly na rekordní úroveň

25.7.2018: Zlaté rezervy Ruska se přiblížily k 2000 tunám. Centrální banka (CB) koupila v první polovině roku téměř 106 tun drahých kovů, čímž podíl v mezinárodních rezervách vzrostl na rekordních 18 %. Zároveň s tím se uskutečnil masivní reset státních dluhopisů USA a byl rozprodán prakticky celý americký státní dluh. Proč se to všechno děje? …

Svět nahromadil příliš mnoho nezajištěných pohledávek (současný stav celosvětového dluhu činí 247 trilionů dolarů, nebo 318 % světového HDP). Za takových podmínek představují zásoby zlata jakousi nadějnou kotvu. Na rozdíl od dalších obligací nemohou být takové zásoby výrazně znehodnoceny. …

Trojice největších držitelů zlata

„Jsem si jist, že k celosvětovému resetu dojde tehdy, když budou vlády nuceny zbavit se dluhů a vše budou vázat k ceně zlata. Proto si země jako Rusko a Čína dělají zásoby zlata, vědí totiž, že by k takové situaci mohlo za několik let dojít,“ oznámil předseda společnosti „First Mining Gold“ Keith Neumeyer.

V únoru 2018 se Rusko zařadilo do pětice zemí s největšími zásobami zlata a poprvé předehnalo Čínu. Při zachování současného tempa nákupů se Rusko během tří let může vyšplhat na třetí místo, pokud jde o největší držitele zlata. Za 10–15 let by pak mohlo překonat rekord sovětské éry, což je 2 800 tun. O tento názor se podělil analytik společnosti Otkritie Broker Timur Nigmatullin. …

Rusko se zbavuje svého dolarového podílu ze státní rezervy USA a sází na zlato

19.7.2018: Podíl amerických státních dluhopisů v ruském akciovém portfoliu se v posledních měsících dramaticky snížil. Rusko ještě v březnu 2018 drželo v rezervě Ministerstva financí USA 96,1 miliard dolarů, ale v polovině dubna prodalo polovinu svého podílu a kleslo tak na 22. místo v žebříčku hlavních zahraničních držitelů amerických cenných papírů.

V roce 2010 bylo Rusko mezi deseti největšími držiteli ve státní pokladně USA s podílem ve výši 176,3 miliard dolarů. Kvůli tomu, že se v květnu 2018 Rusko zbavilo většiny z tohoto podílu a nechalo si jen 14,9 miliard dolarů, se Rusko dostalo pod práh 30 miliard dolarů, a proto nebude dále dostávat každoměsíční zprávu z Ministerstva financí USA ohledně distribuce amerických cenných papírů. …

Co to vše znamená?

Za prvé, v dubnu 2018 ruská centrální banka prodala téměř polovinu amerických státních dluhopisů, které měla ve své bilanci, a snížila svoji držbu z 96,2 miliard dolarů na 48,7 miliard.

V květnu centrální banka v této aktivitě pokračovala a snížila objem amerických státních dluhopisů ještě více. Jisté zpravodajské agentury jen zdůraznily, že Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, což znamená, že jich má „méně než 30 miliard“. Používají studenty v těchto zpravodajských agenturách a v důsledku toho se objevují „zprávy“. Když si přečtete úplnou zprávu amerického ministerstva financí, je snadno patrné, že ruské investice do amerických státních dluhopisů byly sníženy na 14,9 miliard dolarů.

Tedy snížení na méně než šestinu během dvou měsíců. Ale stále nejsou dostupné žádné údaje za červen…

Za druhé, někteří pozorovatelé si povšimli, že v této souvislosti ruská centrální banka nadále navyšovala své zlaté rezervy:

Datum Monetární zlato (mln dolarů)
01.07.2018 78,167
01.06.2018 80,511
01.05.2018 81,146
01.04.2018 80,482
01.03.2018 80,582
01.02.2018 80,378
01.01.2018 76,647

 

Protože centrální banka vykazuje ve svých zprávách množství zlata v dolarovém ekvivalentu, budeme to muset konvertovat odpovídajícím kurzem:

1. dubna 80482/1340 = 60,061 milionu uncí
1. května 81146/1315 = 61,707 milionů uncí
1. června 80511/1301 = 61,884 milionu uncí

Jak vidíme, množství zlata skutečně neustále roste

Někteří byli dost hloupí, aby byli rozhořčení, protože centrální banka kupuje zlato, zatímco jeho cena jde dolů. Na jednu stranu pokud by jej kupovala na cenovém vrcholu, pak by to bylo horší.

Na druhou stranu je možné předpokládat, že v blízké budoucnosti jsou očekávány jisté události, které mohou výrazně zvýšit cenu zlata.

Pracujeme-li jako systémoví analytici, pak musíme koordinovat s výše uvedeným nejméně dva další fakty…

Ruské opouštění SWIFTU a dedolarizace ekonomiky

Za třetí, většina ruských státních společností a řada bank a firem se státním kapitálem přešla (nebo přechází) na ruský státní systém převodu finančních zpráv Banky Ruska (SPFS), což ve skutečnosti znamená opouštění SWIFTU. …

A začtvrté, šéf „VTB“ Andrej Kostin se setkal s Putinem a předložil mu zprávu o aktivitě banky. Během setkání řekl Kostin konkrétně dvě věci:

  • 1. Od počátku letošního roku mají lidé menší zájem o dolarové vklady nebo o dolarové úvěry, v porovnání s vklady a úvěry v rublech. Věříme, že je to důležitý krok k dedolarizaci ruského finančního sektoru.
  • 2. Experti VTB navrhli balíček opatření s cílem prosadit rubl v mezinárodních platbách a tím rozvinout ruský trh pro plovoucí eurobondy, akcie a pro vytvoření dalších derivátů, které jsou nyní používány pouze na Západě. Myslím, že potřebujeme vytvořit vlastní finanční nástroje. To by posloužilo jako další pojistka pro ruský finanční sektor proti vnějším šokům, a dalo by to nový impuls jeho rozvoji.

Jak můžeme vidět, jak státní společnosti, tak státní banky se aktivně připravují na dedolarizaci ekonomiky (či přesněji na její spolehlivé provedení) a na možné problémy se SWIFTem, a rovněž na nárůst soběstačnosti všech systémů (komunikace, platby atd.). …

Rusko se konzistentně a jistě zbavuje dolaru a možná se i připravuje na „velkou bouři“ v globální ekonomice, která byla předpovězena již před dlouhou dobou…

Pozn. redakce: Původní autor říká že prý „žádný Trump není schopen blížící se bouři zastavit“… nicméně nebere přitom v úvahu tu možnost, kterou jsme nastínili na počátku — totiž, že jak Trump, tak samozřejmě i Rusko by mohlo mít (resp. má) zájem zbavit se zfalšovaného dolaru postaveného na velkém podvodu jménem FED a na tištění nekrytých dolarových papírků… uvažujme každý sám za sebe…